Girişimcilik Nedir? Girişimcilik Hakkında Pratik Bilgiler

Girişimcilik, en basit ifadeyle, kar elde etmek için bazı riskler alarak bir iş kurmaktır. Dünya hızla değişiyor, değişirken girişimciliğin tanımı da aynı hızla değişiyor. Günümüzde modern girişimciliği şöyle tanımlayabiliriz: problem çözerek dünyayı değiştirmek. Özellikle teknolojinin yükselişiyle günümüzün en popüler konulardan biri haline gelmiş durumda. Teknolojik girişimler ile birlikte, çok büyük sermayeler gerekmeden de başarılı bir girişimci olunabileceği fikri, her geçen gün daha fazla kişiyi girişimci olmaya teşvik ediyor.

GİRİŞİMCİLİK

Neden Girişimcilik?

Her geçen gün girişimciliğe adım atan kişi sayısı artıyor. Kimileri başarılı oluyor, kimileri ise hayal kırıklığına uğruyor. Peki, bu kadar kişiyi girişimci olmaya iten şey nedir dersek aşağıda çıkan maddeler herkesin ilk aklına gelen sebeplerdir.

esnek çalışma saatleri
  • Bir patron ile çalışmak istememek
  • Esnek çalışma saatleri
  • İstedikleri yerden çalışabilmek
  • Risk alma tutkusu
  • İş bulamamak
  • Kurumsal hayata ayak uyduramamak
  • Meraklı olmak
  • Kendi paralarını kazanma isteği
  • Kendi işlerinin patronu olma isteği

Girişimcilik neden önemlidir?

Girişimcilik bireyler için önemli olduğu kadar toplumlar için de büyük önem taşıyor. Girişimcilik toplumların ve devletlerin, sosyal ve ekonomik gelişiminde büyük rol oynuyor.

Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin…

GİRİŞİMLERİNİZE SANAL OFİSLER İLE START VERİN

Türkiye’de girişimcilik son zamanlarda iyice belirginleşmeye başladı. Özellikle sosyal medyanın aktif bir şekilde kullanılmasıyla birlikte girişimcilik hikâyeleri arttı. Peki, iyi bir girişimci olmak için ne yapmak gerekiyor?

Fikrinizi İyi Belirleyin

İlk olarak şunu düşünün ben bu işi yapabilir miyim, sonraki adım  maliyeti çıkarmak ve en son olarak rakipleri incelemeye başlayın.En önemlisi iş fikrinizi iyi özümseyip en iyi şekilde anlatmayı bilin. Karmaşıklıktan uzak durun.

Pazar Analizi Yapın

 Pazar analizi yapmak çok önemli. Hangi ürünü nasıl satarım, kimlere ulaştırırım sorusuna yanıt verdikten sonra daha emin adımlarla ilerlemiş olursunuz.

Sürdürülebilir Olduğundan Emin Olun

İşinizde önemli olan sürdürülebilir olduğuna emin olmak. İyi bir plan yaptığınız zaman işinizde süreklilik sağlayacaksınız. Şöyle düşünün; bu işe girerken risk aldınız, belki de hayatınızın olağan durumundan vazgeçtiniz ve kendinizi bu plana adadınız. Başarısız olmanıza gerek yok sadece iyi araştırma ve plan yapın yeter.

Workshop Etkinliklerine Katılın

Bu işi sizden önce biri yaptı ve başarılı oldu. Neden onun fikirlerinden örnekler çıkarıp kendi planınıza adapte etmeyesiniz?Workshop etkinlikleri tam da bunun için. Girişimcilik hikâyelerinin sıkça bahsedildiği bu etkinliklerde yeni bir fikir bile elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra okuyabildiğiniz kadar okuyun. Mutlaka bilgilerden faydalanın.

Bildiğiniz İşi Yapın

Örneğin el becereniz ve tasarımcı yönünüz kuvvetli. Ve bir karar verdiniz; birikimlerinizle kendi takılarınızı tasarlayacaksınız. Öncelikle bildiğiniz işi yapmak size güven verecek. Ayrıca burada sağladığınız başarıyla belki diğer sektörlere bile atılım yapabilirsiniz.

Ortaklarınızı İyi Seçin

Her zaman akıllarda şu soru geliyor, “Arkadaşımla iş yapsam nasıl olur?” Eğer arkadaşınız da sizin gibi hevesliyse v

e bu ticari işlere aklı yatkınsa sorun olmaz.Güvendiğiniz biriyle yola çıkmak sizi daha huzurlu hissettirecek.

Hukuki Ve Mali Konulara Dikkat Edin

Siz artık vergisini veren bir girişimcisiniz. Bunun için bir işletme açacaksınız öncelikle hukuki konuları iyi bilmeniz gerekiyor. İş yeri açmadan önce markanızı oluşturmanız gerekiyor. Marka oluşturduktan sonra İşiniz için gerekli eksiklikleri tamamlamanız gerekiyor. Örneğinişiniz için  bir yer kiralamanız ve oranın işletme olduğunu belirtmeniz gerekiyor bu nokta Ofis web hazır ofis ve sanal ofis çözümleri sizlere her konuda yardımcı olmaktadır.

Sermayenizi İyi Kullanın

Girişim yapmaya kararlısınız ama bütün paranızı bir anda harcamak sizi zor durumda bırakabilir.Bu sebeple bu konuda profesyonel destek alabilirsiniz. Ofisweb Hazır ofis ve Sanal ofisler bu iş biçilmiş kaftan sadece işinize entegre oluyorsunuz. Sizler yerine her şeyi düşünüyoruz. Ofise ihtiyacınız olursa sadece kira masrafınız oluyor bunun haricinde hiçbir ofis masrafı düşünmüyorsunuz. Ofis ihtiyacınız yok ise sanal ofis ile adres kiralayıp ofisiniz varmış gibi gösterebilirsiniz. Tamamen yasal bir uygulama olup sekretarya hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Siz sadece işinize ve işinizi geliştirmeye odaklanın

Pes Etmeyin

Şunu düşünün, “Ben bu iş için çok bekledim, çok istedim, hayallerimi gerçekleştirdim şimdi pes etmek istemiyorum” Hiç mi zorlukla karşılaşmadınız hiç mi hata yapmadınız? Hayatınızın her döneminde mutlaka karşılaşmışsınızdır Pes mi ettiniz ? Hayır daha fazla mücadele ettiniz. Peki şimdi siz kendi işinizden vazgeçerseniz hayallerinize haksızlık etmiş olmaz mısınız? O yüzden Pes etmek yok!

Bir Sonraki Adımı İyi Düşünün

Siz artık bir işletmeci iseniz. Kendi hayatınızı bu yönde ilerletiyorsunuz Her zaman o ana değil bir sonraki adımın size neler getireceğini düşünün. Önceden yapacağınız her hamle sizi başarıya daha fazla yaklaştıracak.

girisimcilik nedir

 PEKİ, KADINLARDA GİRİŞİMCİLİK  DERSEK;

Son yıllarda yapılan yatırım oranlarına bakıldığında, kadınların iş hayatına atılması için gerekli faaliyetlerin hızlı bir şekilde arttığı görülmektedir. Bazı kurumlarda sağlanan kredi ve finansman oranı erkekler için %70 civarında iken bayanlar için bu durum %90’a kadar çıkmaktadır. Ülkemizde kendi işini kurmak isteyen kadın girişimcilere destek ise yine birçok kurum ve kuruluş tarafından yapılmaktadır. Start up projeleri bu sebeple sadece erkekler tarafından uygulanmaz, bunun yanı sıra bayanlar tarafından da gerçekleştirilir. Ancak girişimcinin türü fark etmeksizin, gerekli finansman destekleri almak için mutlaka projenin kaliteli, özel ve farklı olması gerekir.

 İşte Kadın Girişimcilere Destek Veren Kurumlar;

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

KOSGEB

Kadın Girişimciler Derneği

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı.

Sanal ofis ,hazır ofis uygulamaları girişimlerinizi hayata geçirmenin en pratik yolu ,

Sanal ofis hazır ofis uygulamaları ile Tüm maliyetlerden uzak ekonomik fiyatlar ile tüm bu hizmetlerden yararlanabilir ve hayalinizdeki işi stres altında kalmadan kurabilirsiniz.

Sanal -Hazır ofis kiraladığınız da;

SANAL OFİS İSTANBUL

Prestijli ve yasal bir iş adresine sahip olarak ,profesyonel sekretarya(tüm çağrılarınız sekreterimiz tarafından cevaplanacak ) hizmetinden yararlanacak ve işinizi ile alakalı her konuyu emin ellere teslim etmiş olacaksınız.

Müşterileriniz ile profesyonel toplantı salonlarında görüşmeler yapabilecek ve işinize katkı sağlayacak sosyal ilişkiler kurabileceksiniz.

Tüm bunlara çok düşük maliyetler ile sahip olabilir ,ofis yönetim hizmetlerinin stresi olmadan sadece işinizi düşünebilirsiniz.

Profesyonel  hizmet  ve kalıcı ekonomik çözümler için Ofisweb ile tanışmalısınız!!!

 Sanal ofislerde gerçek çözümler ile buluşmak üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
×