CORONA VİRÜS ,YENİ NORMAL VE İŞ HAYATI

Genç ,yaşlı, çocuk ayırmadan tüm insanlığı tehdit altına alan korona virüs hayatı olumsuz etkiledi ve pek çok değişikliğe sebep oldu.

Küresel bu salgın hepimizi günlük alışkanlıklarımızın dışına çıkardığı sosyal bir deney oldu diyebiliriz. Uzun sürede alınacak kararlar çok hızlı bir şekilde alınmış oldu  örneğin, eğitim uzaktan verildi , iş yerleri kapatıldı ,evlere izole olunması ile işler evlere taşındı.

insan sağlığından sonra en çok ekonominin etkilendiği bu salgın da  izolasyon nedeni ile  pek çok kişi home Office çalışmak zorunda kaldı yapılan Google araştırmaları arama motorlarında en çok aranan kelimelerin evden çalışma ve freelance olduğunu ortaya koyuyor. Üstelik yapılan anketlerde evden çalışma modelinden memnun olanların yüzdesi hiçte az değil .

Günümüzde internetin vazgeçilmez bir güç olduğu bu süreçte daha net görülmüş  ihtiyaçlar büyük oranda internet satışlarından sağlanmış  ve bununla birlikte bazı sektörlerde yükseliş yaşanmıştır örneğin ; e-ticaret , online sağlık danışmanlığı ve online eğitimler gibi.

Sizde pek çok sektörde olduğu gibi bu süreçten olumsuz etkilenmiş olabilirsiniz ancak unutmayın ki her kriz aynı zamanda fırsatları da beraberinde getirir bu bağlamda koronavirüs ün yaptığı olumsuz etkiyi fırsata çevirebilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi ,çeviri , digital pazarlama gibi uzaktan çalışmaya elverişli yetenekleriniz var ise freelance çalışmanın tam zamanıdır. İş çevreniz ,arkadaşlarınız veya birtakım freelance siteler aracılığı ile  kazanç elde edebileceğiniz işler bulabilirsiniz ,üstelik sanal ofis adresi kiralayarak kurumsal bir yapı da sahip olmak çok ekonomik ve karlı olacaktır.

Her kriz  fırsatları da beraberinde getirir demiş dik ,

Korona virüs çerçevesinde alınan tedbirlerin rahatlatılması yani yeni normale geçilmeye başlanılan şu günlerde evden çalışmayı sonlandırmak veya kısa süreli de olsa ara vermek isteyebilirsiniz. Eğer bir çalışan değil firma sahibi iseniz ve bu süreçte firmanızı ayakta tutabilmek ve mali kriz den en az etki ile çıkmak isterseniz sanal ofis yada hazır ofis kiralayarak maliyetlerinizi minimuma indirebilir hatta çalışanlarınız için paylaşım ofis kiralayarak  tüm işlerinizi en ekonomik şekilde devam ettirebilirsiniz.

Ofisweb  olarak bu konuda size destek vermeye hazırız .

Ofisimiz Anadolu yakasında toplam emlak kiralama işlemlerinin %60 ının yapıldığı Kozyatağı-Ataşehir bölgesinin merkezinde Kozyatağı’nda hem prestijli hem de ulaşım açısından kolay bir lokasyon da bulunuyor.

Sanal ofis kiraladığınızda  öncelikle tüm ofis giderlerinden muaf  ,prestijli yasal bir iş adresine ve tüm evrak takibinizin yapıldığı gerçek bir ofise sahip oluyorsunuz .Talebiniz doğrultusunda telefonlarınızı cevaplayacak sekreter hizmeti alma, paylaşım ofislerimize gelerek istediğiniz kadar çalışma ,oda tahsis ederek de kendi ofisinizi kullanım imkanlarına sahip oluyorsunuz.

Tüm bunlara sahip olurken yeni takım arkadaşları ile tanışıp işinize katkı sağlayacak fikirler edinebilir ve maliyetleri düşünmeden kaliteli hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Sanal ofisler de gerçek çözümler ile buluşmak üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?